Zawiercie

Obchody 76 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

01.09.2015r.

  1 września w 76 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej przy pomniku „Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu” odbyły się uroczystości upamiętniające te ważne wydarzenia. Po odsłuchaniu Hymnu Państwowego oraz po uroczystym wręczeniu odznaczeń i dyplomów wspólnie z mieszkańcami złożyliśmy u stóp pomnika symboliczne wiązanki w hołdzie wszystkim poległym, którzy walczyli z najeźdźcą o wyzwolenie ojczyzny.  

Zawiercie, Łazy

Uroczyste akademie z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016

SP Nr 8 w Zawierciu

  W dniu dzisiejszym rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Z ogromną przyjemnością towarzyszyłam w tym dniu nauczycielom, uczniom oraz rodzicom podczas uroczystych akademii w SP Nr 8 i Gimnazjum Nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu oraz w ZS im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach. W tym roku zawierciańskiej SP Nr 8 przekazałam artykuły szkolne, z których skorzystać będą mogli... Czytaj dalej

Zawiercie

Konferencja „Agencja Rozwoju Zawiercia- nowe możliwości”

Zawierciański Park Przemysłowo- Technologiczny

  W Zawierciańskim Parku Przemysłowo- Technologicznym odbyła się konferencja dotycząca projektu „Rozbudowa sieci światłowodowej w powiecie zawierciańskim” oraz projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Zawiercie”, dzięki któremu skorzystało 300 rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, otrzymując darmowe zestawy multimedialne. Z projektu skorzystały również szkoły znajdujące się w Gminie Zawiercie.  

Żarnowiec

XVI Dożynki Województwa Śląskiego

Dożynki Województwa Śląskiego

  W niedzielę w Żarnowcu na stadionie sportowym „Trzy Korony” odbyły się XVI Dożynki Województwa Śląskiego. Misternie wykonane wieńce dożynkowe przez Koła Gospodyń Wiejskich uświetniły ceremoniał święta plonów. Dożynki to dla nas wszystkich święto radości i wiary. Gratulacje należą się wszystkim rolnikom za ich wytężoną, codzienną, ciężką pracę.  

Sławków

Jarmark Jakubowy

Jarmark Jakubowy

  W sobotę przy ruinach Zamku Biskupów Krakowskich w Sławkowie miało miejsce otwarcie Jarmarku Jakubowego. Uroczystość o charakterze historycznym przyciągnęła rzeszę mieszkańców, którzy mogli podziwiać stoiska z rękodziełem miejscowych twórców ludowych, posłuchać muzyki dawnej oraz skosztować regionalnych potraw.