Wojkowice

Uroczystość pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej Nr 1 w Wojkowicach

Wojkowice

  Dzisiejszy dzień był naprawdę wyjątkowy dla pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wojkowicach. Dzieci z wielkim przejęciem uczestniczyły w wielkim szkolnym święcie, jakim było uroczyste pasowanie na ucznia. Kochani mali uczniowie! Życzę Wam radosnego wkroczenia w fascynujący świat nauki, samych dobrych ocen i wspaniałych szkolnych przyjaźni!  

Hutki- Kanki

XII Bieg Przełajowy im. sierżanta Grzegorza Załogi

XII Bieg Przełajowy

  W czwartek w miejscowości Hutki- Kanki (gmina Łazy) odbył się XII Bieg Przełajowy im. sierżanta Grzegorza Załogi, postrzelonego śmiertelnie przez przestępcę w 2003 roku podczas pościgu policyjnego. W tegorocznym biegu wystartowało aż 360 zawodników z całej Polski. Nie tylko zwycięzcom, ale również wszystkim uczestnikom biegu gratuluję świetnej formy, wytrwałości i sportowego ducha walki.  

Zawiercie

„Bieg po serce Jurajskiego Zbója”

"Bieg po serce Jurajskiego Zbója"

  W niedzielę 29 września wzięliśmy udział w II edycji „Biegu po serce Jurajskiego Zbója”, który odbył się w zawierciańskim Parku Miejskim im. Adama Mickiewicza. Pozyskane w trakcie biegu środki finansowe zostaną przekazane na pomoc dla Oliwierka Pelona. Trafią również do Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu oraz wesprą działania Stowarzyszenia Zbója Szczyrka. To była wyjątkowa akcja... Czytaj dalej

Podlesice

Piknik „Pożegnanie lata 2015″ zorganizowany przez Stowarzyszenie „Daj Szansę”

"Daj Szanse"

W minioną niedzielę bawiliśmy się wspólnie z podopiecznymi zawierciańskiego Stowarzyszenia „Daj Szansę”, ich bliskimi oraz zaproszonymi gośćmi na dorocznym pikniku zorganizowanym na zakończenie lata. Na uczestników pikniku tradycyjnie czekało wiele atrakcji. Było bardzo rodzinnie, smacznie i tanecznie, a wszystkim dopisywały doskonałe humory.  

Poręba

XIII Światowy Festiwal Prażonek w Porębie

Festiwal Prażonek Poręba

W sobotę odbył się w Porębie doroczny, trzynasty już Światowy Festiwal Prażonek. Po raz kolejny ta szczególna impreza kulinarna zgromadziła bardzo wielu uczestników- nie tylko mieszkańców Poręby, ale również gości z mniej lub bardziej odległych miejscowości. Organizatorzy również i tym razem nie zawiedli. Jak co roku było bardzo smacznie, swojsko i oczywiście- muzycznie.